top of page
  • Фото автораBot

Естонія

Оновлено: 7 груд. 2023 р.

Естонія має три ступені вищої освіти: бакалавр, магістр та доктор філософії, система вищої освіти побудована як і в Україні, і також базується на Болонській системі.

Інформаційні технології та кібербезпека -- провідні освітні напрямки в Естонії, оскільки країна має розвинений ІТ-сектор.


Умови по оплаті


Навчання на денній формі навчання естонською мовою зазвичай безкоштовне, крім навчання у відкритих приватних вищих навчальних закладах, де передбачена плата за навчання.

Навчання іноземною мовою зазвичай платне, проте українські студенти можуть мати можливість отримати стипендії та іншу фінансову допомогу для покриття витрат на навчання.


Умови вступу для українців


Загальною умовою вступу до закладів вищої освіти в Естонії є наявність середньої освіти. Вищі навчальні заклади можуть встановлювати додаткові вимоги до вступу (наприклад, вступні іспити, результати державного іспиту чи співбесіди).

Естонія уклала договори про взаємне визнання документів про освіту з Латвією, Литвою, Китаєм та Україною. Студентам із цих країн підтверджувати свої атестати та дипломи не потрібно - достатньо перекладу естонською чи англійською.

Зарахування відбувається щорічно з квітня до липня. Точніший дедлайн залежить від конкертного вузу. Спочатку вступник має заповнити онлайн-заяву на порталі DreamAply, прикріпити до неї скани необхідних документів та мотиваційний лист (список документів та необхідність мотиваційного листа залежить від обраного університету).

Якщо середня освіта отримана в іншій країні, то оцінку про доступ до вищої освіти (включно також і для тих, хто не може повністю або частково представити документи, які підтверджують освіту) надає Eстонський Центр ENIC /NARIC.


Який потрібен атестат


Біженці з України можуть пройти оцінку своїх освітніх кваліфікацій для доступу до ринку праці або для подальшого навчання в Естонії. Урядом Естонської Республіки встановлені критерії та процедура для забезпечення визнання кваліфікації біженців, якщо неможливо надати будь-який документ про освіту або повну документацію, що підтверджує освіту. Естонський ENIC/NARIC, структурний підрозділ Естонської ради з питань освіти та молоді, є компетентним органом для оцінки кваліфікацій, якими володіють біженці та переміщені особи. З ним можна зв’язатися через електронну пошту enic-naric@harno.ee або за телефоном +372 697 9215. Більше інформації можна знайти тут.

Візові питання


* Якщо ви виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, ви можете шукати захисту та проживання відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист і отримати дозвіл на тимчасове проживання у Швеції. Маючи дозвіл на проживання, ви можете подавати документи та навчатися у Швеції без сплати плати за навчання.


Іншим студентам з України потрібно отримати довготермінову національну візу

Дозвіл на перебування виділяється на термін тривалості навчання та може бути продовжений після закінчення програми.


Тривалість навчання


Бакалаврська програма - 3-4 роки.

Магістерська програма - 1-2 роки.

Також в Естонії є можливість отримати додаткові кваліфікації та спеціалізації, які можуть тривати від кількох місяців до кількох років, залежно від програми та вимог.


Мова навчання


Вищі навчальні заклади Естонії пропонують навчання естонською або англійською мовами. Для навчання там знадобиться сертифікат IELTS чи TOEFL. Тим же, хто вирішив вчитися естонською, потрібно скласти іспит Eesti keele tasemeeksam на рівень не нижче B1.


Важливі посилання


Eстонський Центр ENIC /NARIC - інформація для біженців з України про вищу освіту

DreamAply - подача документів онлайн, інформація про навчальні програми та університети

104 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Австрiя

Comments


bottom of page