top of page
  • Фото автораBot

Канада

Оновлено: 8 груд. 2023 р.

Канада займає одну з передових позицій у напрямку оствіти та наукових досліджень. Вона щороку приймає понад 572 000 міжнародних студентів. Всі вищі навчальні заклади Канади, дипломи яких відповідають державним стандартам, об'єднані в Association of Universities and Colleges of Canada (AUCC).Актуальні стипендії для укрїнців


У Канаді немає безкоштовних університетів, але ви можете подати заявку на стипендії, які будуть фінансувати вашу освіту протягом усього періоду. Вони, як правило, надаються студентам з видатними успіхами в навчанні, хоча деякі також визнають волонтерство та досвід роботи.


Стипендії по ВНЗ:


1. University of Calgary


Університет Калгарі — державний університет Канади, заснований у 1966 році. Для міжнародних студентів, які поступають на бакалаврат у 2024 році, є можливість отримати стипендію у розмірі 20 000 доларів. Стипендія може поновлюватись на другому, третьому та четвертому курсах за умови, що одержувачі досягнуть академічної успішності.

На отримання стипендії можуть претендувати іноземні студенти, які повинні платити в Канаді за навчання, і які не є громадянами або постійними жителями.


Рівень програми: Бакалавр

Стипендія: 20 000 доларів

Дедлайн: 1 грудня (пропонується щорічно)


2. University of Alberta - один з найкращих педагогічних університетів в Едмонті та має міжнародну репутацію в області гуманітарних наук, мистецтва, бізнесу, інженерії.

Університет підтримує українських студентів, вчених, випускників та активно працює над забезпеченням безпеки і наданням підтримки постраждалим внаслідок війни.

За більш детальною інформацією можна звернутися до консультантів за посиланням: https://www.ualberta.ca/ukraine/index.html


Умови по оплаті


Вища освіта в Канаді платна, як для громадян Канади, так і для іноземних студентів. Вартість навчання та витрати на проживання можуть відрізнятися залежно від програми навчання та провінції та місця, яке ви виберете.


Для зручності планування бюджету міжнародних студентів Уряд Канади через Раду міністрів освіти Канади (CMEC) та Global Affairs Canada створив онлайн інструмент пошуку університетських програм та оцінки вартості навчання.


Відповідно до прорахунків, для отримання ступеня бакалавра, вартість навчання може варіюватися від 1800 канадських доларів на рік до приблизно 20 000 канадських доларів на рік. Інструмент також надасть вам приблизні витрати на книги та приладдя.

Вартість навчання на магістерських та докторських програмах може варіюватися від 2500 канадських доларів на рік до приблизно 18 000 канадських доларів на рік для програми магістра. Доктор філософії може коштувати приблизно від 2500 до 17 000 канадських доларів на рік.


Умови вступу для українців


Іноземці можуть вступати лише в певні навчальні заклади. Провінції та території затверджують (або «призначають») школи, які можуть зараховувати іноземних студентів. Ці школи відомі як призначені навчальні заклади (DLI). Призначений ВНЗ можна обрати зі списку за посиланням.


Вибравши ВНЗ, ви повинні подати заявку, щоб потрапити туди. У кожного навчального закладу є свої правила подачі заявки. Для програм ВНЗ переконайтеся, що ви подали заявку принаймні на рік вперед.


Зв’яжіться з ВНЗ, де ви хочете навчатися, щоб дізнатися, як подати заявку. Вам нададуть список усіх документів, які потрібно надіслати. ВНЗ зможе розповісти вам про: вартість подання заявки, вартість навчання, про медичну страховку, оренду житла, та необхідні мовні тести. Якщо заклад прийме вас як студента, вам надішлють лист про прийняття. Вам потрібен цей лист, щоб подати заяву на отримання дозволу на навчання та візи.


Який потрібен атестат та які вимоги вступу?


Будь-який студент, який має акредитований державою атестат середньої школи у своїй країні, може подати заявку на вступ до канадського університету


У Канаді кожен університет має власні вимоги до вступу та оцінюватиме вас на індивідуальній основі. Однак, як правило, мінімальними вимогами для навчання на бакалавраті є закінчення середньої школи та хороша академічна позиція.


Можливо, вам знадобиться надати офіційні документи, наприклад, виписки із середньої школи. Може знадобитися провести оцінку та переклад цих документів на англійську або французьку мову. Можна звернутися до Канадського інформаційного центру з міжнародних сертифікатів (cicic.ca) для отримання додаткової інформації про визнання дипломів.


Типи віз, візові питання


Щоб подати заявку на отримання студентської візи в Канаду потрібно мати "Дозвіл на навчання" та надати підтвердження наявності коштів. Для цього вам потрібно буде підготувати щонайменше CAN$13,134 на рік, не враховуючи плату за навчання. Ця сума вважається достатньою, щоб покрити витрати на проживання.


З 23 жовтня 2023 року українці можуть отримати ПМЖ у Канаді. Деталі за посиланням. Візову підтримку для українців тут.


Тривалість навчання


Система вищої освіти Канади пропонує наступні опції навчання:

  • Університет:

Диплом бакалавра (3 роки): для вступу потрібний атестат середньої школи

Бакалавр з відзнакою (4 роки) : для вступу потрібний атестат середньої школи

  • Ступень магістра (1-2 роки): попередня умова : ступінь бакалавра

  • Докторантура або докторантура (3-5 років). Необхідна умова: ступінь магістра

  • Коледж або університет Сертифікат (від 1 до 2 років). Обов’язкова умова: середня школа + інші вимоги залежно від програми

  • Професійна освіта (3 роки). обов’язкова умова: середня школа + інші вимоги залежно від програми

  • Коледж Диплом (2-3 роки). Обов’язкова умова: атестат середньої школи


Мова навчання


Англійська, Французька


Іноземні студенти в Канаді повинні продемонструвати знання англійської або французької мови. Багато англомовних університетів вимагають отримати мінімальний бал на стандартизованому мовному тесті. Франкомовні університети зазвичай оцінюють абітурієнтів у кожному окремому випадку.


Якщо ваші мовні навички недостатні, існує безліч канадських програм, на які ви можете зареєструватися, перш ніж подавати документи до університету в країні, які пропонують університети, коледжі та приватні установи. Для отримання додаткової інформації перейдіть на вебсайт Languages Canada.


Важливі посилання


49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Естонія

Австрiя

Comments


bottom of page