top of page
  • Фото автораBot

Португалія

Оновлено: 7 груд. 2023 р.

Португальська система вищої освіти має глибоку історію та традиції. На сьогодні, сім університетів Португалії увійшли до престижного світового рейтингу QS World University Rankings 2023. За останнє десятиліття вища освіта в Португалії зазнала серйозних реформ, особливо після приєднання до Болонського процесу в 2006 році, і повністю відповідає європейським стандартам.Умови по оплаті


Раніше тільки громадяни Португалії мали право на пільги. Однак, якщо вони хотіли вступити до ВНЗ, їм доводилося сплачувати внески приблизно 700 євро. Іноземці мусили сплатити від 3000 до 7000 євро вступних внесків. Зараз, відповідно до закону, українські біженці мають ті ж права, що й місцеві жителі, і їм не потрібно сплачувати будь-які внески.


Середня вартість річної плати за навчання для бакалаврів та магістрів становить близько $ 1300 до $ 1800, або 950 до 1300 євро. Докторський ступінь коштує значно вище.


Умови вступу для українців


На жаль, практично неможливо "перевестися" з українського університету до португальського на будь-який курс, який ви вже почали. Ймовірно, вам доведеться вступати до місцевого вищого навчального закладу і починати навчання спочатку (зауважте, що ви можете обрати нову спеціальність, а не продовжувати навчання на тій ж самій).


Португальська система освіти відрізняється від української, і, наприклад, не має аналогів українських назв предметів. Навіть переклад українських документів не допоможе португальській адміністрації зрозуміти деталі кожного предмета, тому вас не зможуть зарахувати на поточний курс. Фактично єдиний варіант - вступити до португальського вищого навчального закладу та почати навчання заново.


І так, потрібно наживо звернутися до відділу вступу до університету (у Лісабоні альтернативою ЛНУ, ХНУ, КНУ можна вважати Universidad de Lisboa, а альтернативою Політехам – ISCTE, або Institute Superior Tecnico). Там з вами проведуть коротке інтерв'ю та запитають, де ви навчалися, на кого, на якому курсі, які предмети вивчали. Інтерв'ю має суто ознайомлювальний характер і є формальною процедурою.


Після інтерв’ю вас зареєструють на платформі для вступу, для чого вам потрібно буде надати паспорт, сертифікат від SEF, декілька фотографій 3×4, атестат про середню освіту та додаток з оцінками. Якщо ви маєте вищу освіту, то відповідні дипломи також потрібно пред'явити.


Після реєстрації, потрібно чекати запрошення на пошту від університету. Після цього вам нададуть номер студента та повноцінно відкриють вашу справу.

Важливо пам’ятати, що всі ваші атестати та дипломи повинні бути перекладені португальською мовою та завірені у нотаріуса. Якщо ви не маєте документів на руках, можна знайти цифрову версію на сайті Міністерства освіти України.

Деякі університети можуть наполягати на документі зі списком всіх пройдених предметів в українському університеті. Якщо такого документа немає, це потрібно повідомити під час інтерв’ю.

Якщо ви щойно закінчили школу, процедура вступу до університету для вас буде така ж сама, як і для всіх інших українців. Треба мати на увазі, що українські сертифікати ЗНО не є міжнародними документами та не мають значення в Португалії.


Які потрібні документи


ВАЖЛИВО: у них немає, як у нас – єдиної платформи для вступу і кожен ВНЗ має свою систему реєстрації та вступу.


Документи, які потрібно надати та завантажити у платформу: паспорт, кілька своїх фотографій 3×4, документ із SEF (де вказані всі 3 номери), завірений переклад атестат про середню освіту (кірочка та додаток з оцінками).

Деякі ВНЗ вимагають довідку про прослухані предмети. Але ще на стадії інтерв'ю можна сказати, що її немає та можливості взяти її теж не було (власне, це правда).


Після того, як вас зареєструють на платформу, залишається лише чекати на запрошення від університету на пошту, щоб повноцінно відкрити вашу справу, видати номер студента тощо.

Крім того, в Португалії можна підтвердити свої найкові ступені та дипломи про вищу освіту. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням.


Візові питання


Якщо немає тимчасового захисту, студенти повинні будуть отримати студентську візу, якщо вони планують перебувати в Португалії протягом понад три місяці. Документів, необхідних для початку процесу візи містити дійсний паспорт; заповнену заявку; один паспорт фотографію; університеті прийняття листа, копія маршрут подорожі та квиток на літак; доказ медичного страхування та виписки з банківського рахунку або інший доказ фінансового становища.


Тривалість навчання


Licenciado або Bacharel (бакалаврат). 3-4 роки.

Mestre (магістратура). 1-2 роки.

Doutor (докторантура). 3 роки.


Мова навчання


Португальська та англійська.


Важливі посилання


28 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Австрiя

bottom of page