top of page
 • Bot

Чехія

Оновлено: 21 груд. 2022 р.

Чеська освіта характеризується високою якістю та доступністю навчальних програм, а ВНЗ країни входять до складу верхніх рядів світових освітніх і наукових рейтингів.Актуальні стипендії для українців


Чеські університети пропонують спеціальні стипендії для українських студентів. Для отримання додаткової інформації про вступ до обраного університету, будь ласка, використовуйте контакт, зазначений у стипендіальній пропозиції.

https://www.studyin.cz/ukraine-scholarships/


Доступні стипендії по ВНЗ:


1. Університет Південної Богемії в Чехії

Освітній заклад позиціонує себе як науково-дослідну установу з акцентом на природознавчі, гуманітарні і соціальні науки.


Підтримка з боку University of South Bohemia! Пропонує навчання на бакалавра, магістра, докторантурі, включаючи навіть короткострокові заняття.

Мова викладання - чеська, англійська. Для конкретних навчальних програм - французька, німецька, іспанська, італійська. Якщо при виборі певного факультету потрібні знання чеської мови, то університет пропонує як коротко, так і довгострокові мовні курси.

Стипендійна програма розповсюджена на всі області навчання. Фінансову підтримку надають на основі запиту кожного студента та за наявності доказів фінансових труднощів.

Для докладнішої інформації з приводу допомоги, стипендій, додаткових документів можна звернутися за адресою dekanat@ff.cu.cz

Детальніше: https://www.jcu.cz/en/


2. Університет Масарика

Вищий навчальний заклад заснований у 1919 році, розташований у місті Брно.

Другий за кількістю студентів університет в Чехії. Складається з 9 факультетів та більш ніж 200 кафедр, крім того це єдиний університет який має власну полярну станцію в Антарктиді.

Університет надає допомогу вимушеним переселенцям з України. Студентам надається стипендія розміром до 11800 чеських крон на місяць (480€) і передбачена лише для денної форми навчання. MU також підготували курси для студентів з мовним бар‘єром - можливість відвідувати мовні курси до початку навчання.

Детальніше:https://www.muni.cz/en/admissions/bachelors-and-masters-studies/tuition-fees-and-financial-aid/scholarships-programmes-for-students-from-ukraine

Умови по оплаті

Державна освіта на чеською мовою безкоштовно. Відповідно до закону, вища освіта чешкою мовою в громадських і державних закладах є безкоштовною для громадян усіх національностей.

Однак можуть вимагатися деякі збори: збори за адміністрування вступних процедур, збори за продовження тривалості навчання понад встановлений ліміт і збори за навчання іноземною мовою. Зверніть увагу, що приватні заклади вищої освіти можуть самостійно встановлювати тарифи. Плата за навчання англійською або іншою іноземною мовою коливається від 0 до 22 350 доларів США на рік. Точна сума залежить від відповідного закладу та програми навчання.

Існують сотні програм, яки можна обрати за допомогою порталу https://portal.studyin.cz/en/

Умови вступу для українців


Щоб мати право на вступ до вищої освіти в Чеській Республіці, ви повинні мати визнаний диплом попереднього циклу навчання:

 • Для вступу на ступінь бакалавра: потрібен атестат про закінчення середньої школи.

 • Щоб подати заявку на ступінь магістра: вам потрібен диплом бакалавра.

 • Докторантура: вам потрібен диплом магістра.


Важливо зауважити, що ваш диплом повинен бути визнаний органами влади Чехії, до яких ви повинні подати заяву на визнання попередніх досліджень. Ви можете прочитати про процес тут: https://www.studyin.cz/plan-your-studies/recognition/.


Крім цих основних вимог до вступу, ви повинні очікувати кількох специфічних вимог, встановлених кожним університетом, таких як:

 • вступний іспит або співбесіда (можна пройти співбесіду по Skype)

 • підтвердження знання мови

 • мотиваційний лист

 • нещодавно оновлене резюме

 • виписка оцінок

У чеських університетах немає єдиної системи вступу. Документи, як правило, можна завантажити онлайн на вебсайті програми. Однак для вступу до університету в Чехії необхідно також відправити документи поштою. Зауважте, що деякі університети стягують податок за заяву або вступний іспит, який зазвичай становить близько 20 євро.


Який потрібен атестат

Атестат про повну загальну середню освіту.

Типи віз, візові питання


Студенти з країн за межами ЄС, які прибувають на термін довший ніж один рік, повинні подати заяву на отримання дозволу на довгострокове проживання з метою навчання. Для отримання студентської візи або дозволу на проживання в основному потрібні такі документи:

 • заява лист про прийняття на навчання

 • дійсний паспорт і паспортні фотографії

 • підтвердження фінансових ресурсів для перебування (наприклад, у формі виписки з банківського рахунку)

 • підтвердження гарантованого місця проживання

 • діюча міжнародна медична страховка

 • виписка з реєстру судимостей


Зверніть увагу, що деякі документи (наприклад, виписка з реєстру судимостей) повинні бути перекладені на чеську мову сертифікованим перекладачем з печаткою.


Тривалість навчання


Ступінь бакалавра (3-4 роки).

Ступінь магістра (1-3 роки).

Ступінь доктора (3-4 роки).


Мова навчання


Чешська, англійська.


Важливі лінки


18 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі