top of page
  • Фото автораBot

Швеція

Оновлено: 8 груд. 2023 р.

Шкільна освіта у Швеції (державні та незалежні школи) фінансується за рахунок податків і є обов’язковою з 6 років. Система освіти Швеції орієнтована на учнів. Учням дозволяється вибирати, де вони хочуть навчатися, незалежно від місця проживання.Державна система шкільної освіти


Шкільна освіта у Швеції (державні та незалежні школи) фінансується коштом податків і є обов’язковою з 6 років. Діти ходять до школи принаймні десять років після того, як їм виповниться шість років. Система освіти Швеції орієнтована на учнів. Учням дозволяється вибирати, де вони хочуть навчатися, незалежно від місця проживання.


Шведська обов’язкова шкільна освіта складається з чотирьох етапів:

  • förskoleklass («дошкільний рік» або 0 рік навчання);

  • lågstadiet (з 1 по 3 рік навчання);

  • mellanstadiet (4-6 роки навчання);

  • högstadiet (7-9 роки).


Швеція – це країна, побудована навколо цінностей рівності та духу спільноти. Дітей заохочують до спілкування та співпраці з однокласниками, велика увага приділяється рівному ставленню до людей різної статті та походжень.


Інформація для українців 2023


Діти з дозволом на проживання мають право відвідувати дошкільний заклад або школу відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Усі школи в Швеції безкоштовні. Щоб віддати дитину до дошкільного закладу чи школи необхідно звернутися до муніципалітету за місцем проживання.


Як обрати школу?


Система освіти Швеції орієнтована на учнів. Учням дозволяється обрати, де вони хочуть навчатися, незалежно від місця проживання. Посібник з вибору шкіл.


Список документів


Для іноземних студентів єдиного списку документів для шкіл немає, тому для отримання переліку документів потрібно зв'язатися безпосередньо зі школою.


Особливості приватних шкіл


У Швеції є невелика кількість платних приватних шкіл та міжнародних шкіл. Однією з головних відмінностей між державними та приватними школами є те, що приватні школи не зобов’язані викладати шведську національну програму. Однак більшість приватних шкіл вирішують дотримуватися цієї навчальної програми, щоб освітні очікування та стандарти залишалися незмінними по всій країні. Річна плата за навчання в приватних школах зазвичай становить від 30 000 шведських крон до 100 000+. Оскільки державні та незалежні школи безкоштовні, мають високу якість та користуються високою повагою, міжнародні школи у Швеції в першу чергу призначені для іноземних студентів. Плата за навчання в міжнародній школі залежить від муніципалітету та окремої школи.


Мова навчання


Швецька.


Віза, візові питання


У зв'язку з військовою агресією Росії проти України, уряди країн ЄС, Грузії, Канади та США надають українцям програми захисту від війни. Українці, які шукають прихистку від війни на території цих країн, отримають дозвіл на проживання та працевлаштування, діти можливість продовжувати навчання в місцевих школа


Якщо Ви маєте намір приїхати до Швеції не по програмі захисту від війни, тоді громадяни України, які мають дійсний біометричний паспорт, можуть перебувати у Швеції без в’їзної візи до 90 днів. Але щоб діти ходили до школи, вам потрібно подати заяву на дозвіл на проживання. Для отримання дозволу, зв'яжіться зі Шведським міграційним агентством. Детальніше.


Важливі посилання


Органи державної влади в галузі освіти:

8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Bình luận


bottom of page