top of page
Грузія

Грузія

Державна система шкільної освіти


В Грузії шкільна освіта починається із шести років. Має три рівні:

  • початкова школа (6 років); 

  • основна школа (3 роки);

  • середня школа (3 роки). 

Після закінчення основної школи школярі отримують атестат про основну освіту, а після закінчення дванадцятого класу - атестат про повну середню освіту.   Після 9 класу школи можна отримати середню професійну освіту.  До диплома про середню професійну освіту видається атестат про повну середню освіту професійної/технічної середньої школи або спеціалізованої середньої школи.


Інформація для українців 2022


Блог для громадян України, які бажають привести дитину до школи: https://dopomoga.ge/Home/PostInternalPage/431


Як  обрати школу?


Батьки можуть обирати школу для навчання своєї дитини, якщо є вільне місце. Хоча більшість шкіл можуть зарахувати всіх дітей, які подали заявку, немає автоматичної гарантії отримання місця в школі, яку ви виберете. Вибрана вами школа може внести вашу дитину в список очікування або вам може знадобитися зв’язатися з іншими школами, щоб знайти місце. Сайт для пошуку шкіл: https://www.education.ie/en/Find-a-School/.


Список документів


Для вступу у школу необхідно мати такі документи:

  • свідоцтво про народження чи паспорт;

  • довідка про стан здоров'я;

  • паспорти батьків та їх копії;

  • фото дитини;

  • Ппри вступі до класу після першого, треба мати особисту справа школяра з попередньої школи; 

Для уточнення списку документів і вимог до них, зв'яжіться, будь ласка, безпосередньо з адміністрацією школи.Особливості приватних шкіл


Школи в Грузії бувають як державними, так і приватними. Навчання в державних школах, зокрема в українському секторі, повністю фінансується державою, а шкільні підручники надаються безкоштовно всім класам. Приватні школи є комерційними й навчання пов’язане з певною сумою грошей.  Перелік державних і приватних шкіл Грузії дивіться за посиланням https://bit.ly/3xduTaY.  Перелік міжнародних шкіл, що діють  у Тбілісі, дивіться за посиланням https://bit.ly/3t7Wp7y.


Мова навчання, наявність інтеграційних класів


Згідно з грузинським законодавством, у загальноосвітніх навчальних закладах мовою навчання є грузинська. Громадяни Грузії, для яких грузинська мова не є рідною, мають право здобути освіту своєю рідною мовою відповідно до навчального плану.


Віза, візові питання


Для в'їзду до Грузії українцям віза не потрібна. Українці можуть перебувати в Грузії до одного повного року (365 днів) без віз. Докладніше:  


Важливі посилання


bottom of page