top of page
Канада

Канада

Державна система шкільної освіти


У Канаді кожна провінція та територія відповідає за власну систему освіти. Школи, в яких навчаються учні до 12-го класу, називаються початковими та середніми школами. Початкова школа охоплює 1-8 класи, а середня - 9-12 класи. Залежно від провінції чи території, вони можуть розпочати початкову школу з 4 років і закінчити середню школу, коли їм виповниться 18 років. Батьки чи опікуни, обирають шкільну систему. 


Залежно від  місця проживання, варіанти можуть включати: 

 • безкоштовні державні школи; 

 • платні приватні школи; 

 • навчання вдома; 

 • англійська або французька школи.


Зверніться до міністерства або департаменту освіти за місцем проживання для отримання додаткової інформації про варіанти навчання. Усі початкові та середні школи Канади можуть зараховувати іноземних студентів. Державна середня або старша школа безкоштовна в Канаді для жителів країни. Багато шкіл стягують плату з іноземних студентів, яка може коливатися приблизно від 8 000 до 14 000 канадських доларів на рік. За інформацією про вартість навчання, якщо така є, потрібно звертатися безпосередньо до школи.


Інформація для українців 2022


Якщо ви є громадянином України або членом сім’ї громадянина України, ви можете приїхати до Канади згідно з Канадсько-українським дозволом на екстрений виїзд (CUAET ) на термін до 3 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта. CUAET - це один із низки спеціальних заходів уряду Канади на підтримку народу України. Програма передбачає надання українцям і членам їхніх сімей подовжений статус тимчасового резидента й дозволяє їм працювати, навчатися та перебувати в Канаді, допоки вони не зможуть безпечно повернутися на батьківщину. Ви також можете подати заявку на отримання дозволу на навчання після прибуття до Канади. Ваша заява буде пріоритетною, і ви будете звільнені від сплати збору за обробку дозволу на навчання. 

Докладніше: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures/study.html


Як  обрати школу?


Якщо ви  хочете записати свою дитину до державної середньої школи, потрібно звертатися до місцевої шкільної ради.  Комісії часто оцінюють нових учнів, щоб учень міг розпочати заняття з потрібного класу. Школа може запропонувати безкоштовні уроки англійської або французької мови до того, як ваша дитина почне навчатися. Щоб зарахувати дитину до приватної середньої школи, зверніться безпосередньо до школи. Можуть бути встановлені кінцеві терміни подачі заявок до певних державних шкіл. Це стосується і приватних шкіл. 


Вимоги до вступу до початкової або середньої школи в Канаді можуть містити: 

 • наявність документів, що свідчить про закінчення певної кількості класів, які відповідають рівням класів у Канаді; 

 • вільне володіння англійською або французькою мовами; 

 • виписки оцінок або результатів навчання з рідної країни.


Список документів


Крім вже згаданих документів:  

 • свідоцтво про народження; 

 • документ про встановлення опіки чи піклування;  

 • підтвердження місця проживання;  

 • запис про щеплення (щоб підтвердити, що вакцинація вашої дитини актуальні).


Особливості приватних шкіл


У Канаді також є приватні середні школи. Вони беруть плату за відвідування. Приватні школи повинні надавати ту саму навчальну програму, що й державні школи в провінції чи території. Це гарантує, що учні пройдуть той самий курс навчання, що й у державній шкільній системі. Кількість учнів у класі у приватних школах часто менші, ніж у державних школах. Деякі приватні школи матимуть релігійну програму, а також стандартні шкільні предмети. Іноді приватні школи створюються лише для хлопчиків або лише для дівчаток.  

До приватних середніх шкіл належать:

 • школи-інтернати;

 • альтернативні школи;

 • програми міжнародного бакалавра;

 • спеціалізовані спортивні програми;

 • школи для учнів з обмеженими можливостями.  


Використовуйте цей національний каталог шкіл (державних і приватних), щоб визначити канадську школу, а потім визначити вимоги, які ваша школа встановлює для іноземних студентів: 

https://www.cicic.ca/868/search_the_directory_of_educational_institutions_in_canada.canada


Мова навчання, наявність інтеграційних класів


Французька або англійська. 

Школа може запропонувати безкоштовні уроки англійської або французької мови до того, як ваша дитина почне навчатися.


Віза, візові питання


Як правило, іноземці повинні отримати дозвіл на навчання перед приїздом до Канади. Якщо ви є громадянином України або членом сім’ї громадянина України, ви можете приїхати до Канади згідно з Канадсько-українським дозволом на екстрений виїзд (CUAET) на термін до 3 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта. Ви також можете подати заявку на отримання дозволу на навчання (якщо він вам потрібен) після прибуття до Канади. Ваша заява буде пріоритетною, і ви будете звільнені від сплати збору за обробку дозволу на навчання. Докладніше: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures/study.html


Важливі посилання


bottom of page