top of page
Італія

Італія

Державна система шкільної освіти


Шкільна освіта в Італії безкоштовна і доступна для дітей усіх національностей, які проживають в Італії. Шкільна освіта обов’язковою у віці від 6 до 16 років і поділяється  на:

  • початкову школу (scuola primaria або scuola elementare);

  • неповну середню школу (scuola secondaria di primo grado або scuola media inferiore);

  • старшу середню школу (scuola secondaria di secondo grado або scuola media superiore) .

 

Формальне, обов’язкове навчання у початковій школі починається з 6 років і триває 5 років.

У віці одинадцяти років вони починають здобувати середню освіту. Усі діти віком від одинадцяти до чотирнадцяти років повинні відвідувати Scuola Secondaria di Primo Grado (Середня школа першого ступеня). Учні повинні відвідувати принаймні тридцять годин офіційних уроків на тиждень, хоча багато шкіл пропонують додаткові заняття у другій половині дня, такі як вивчення комп’ютера, уроки музики та спортивні заходи. 


Наприкінці третього року навчання учні складають письмовий іспит з італійської мови, математики, природничих наук та іноземної мови. З інших предметів проводиться усне опитування. Успішні студенти отримують Licenza di Scuola Media (Ліценза Медіа). Потім вони переходять до Scuola Secondaria di Secondo Grado (середня школа другого ступеня).


Інформація для українців 2022


Законодавство Італії передбачає, що всі діти та підлітки, незалежно від їхнього статусу, мають право на освіту та зобов’язані ходити до школи до 16 років. Це означає, що всі діти віком від 6 до 16 років, які перебувають на території Італії, повинні бути зареєстровані у школі та регулярно відвідувати її. Заяву на зарахування до шкіл усіх рівнів необхідно заповнювати онлайн на вебсайті Міносвіти. У випадку, якщо родина не має доступу до Інтернету та/або комп’ютера, школа, на яку претендує дитина, може, за запитом, надати допомогу в реєстрації заяви. Більш детальну інформацію можна знайти на вебсайті Refugee.info.

Інформація для біженців з України в Італії: https://help.unhcr.org/italy/uk/asylum-italy/rights


Як  обрати школу?


Процес зарахування до школи відомий як «Iscrizone». Учні повинні зареєструватися на наступний навчальний рік із січня по лютий. Це може відрізнятися від школи до школи, але щоб дізнатися точні деталі у вашому регіоні, вам слід зв’язатися з місцевою школою, і вони пояснять свою програму зарахування. На відміну від інших частин Європейського Союзу, де учні повинні відвідувати школу у своїй місцевості, ви можете записати своїх дітей до будь-якої школи, яка вам подобається, незалежно від того, де ви проживаєте. Якщо ви подаєте заяву до школи та є вільні місця, вашу дитину зарахують, однак  якщо кількість місць обмежена, учні, які живуть ближче до школи, матимуть пріоритет перед тими, хто живе далі.


Список документів


Відповідно до закону, італійські школи повинні приймати всіх дітей віком до 18 років, навіть якщо обов'язкові документи не пред'являються. У цьому випадку допуск вважається «тимчасовим», поки опікун не надасть необхідні документи.  Наступні документи є обов'язковими: (Усі документи повинні бути перекладені італійською мовою) Свідоцтво про народження Дозвіл на проживання (Permesso di Soggiorno) (для не громадян ЄС) Вимоги до щеплень: Докази імунізації проти поліомієліту, ДТап (дифтерії, правця та кашлюку) та гепатиту В. Вони повинні містити ім’я та дату народження учня, введену вакцину та дату кожної імунізації. Підтвердження особи: це може бути паспорт або посвідчення особи Фотографії паспортного формату Довідка про сімейний стан


Особливості приватних шкіл


В Італії існує ряд приватних шкіл (scuole paritarie), які переважно є католицькими, і міжнародних шкіл. Усі школи повинні відповідати вимогам італійської національної системи.  Приватні школи мають навчатися за тими самими навчальними програмами, що й державні, з тією різницею, що навчання в них є платним. Вважається, що державна освіта відповідає такому ж рівню або вищому рівню, ніж приватна освіта, і італійські батьки зазвичай відправляють своїх дітей до приватних шкіл лише з релігійних міркувань або щоб отримати додаткову допомогу, якої немає в державній школі. Більшість міжнародних шкіл в Італії дотримуються навчальних програм, створених за моделлю систем США, Великої Британії чи Франції, і більшість пропонує програми міжнародного бакалавра (IB). Міжнародні школи в Італії викладаються англійською або французькою мовами, тому вони забезпечують легкий перехід для новачків, чия рідна мова одна з цих двох мов. Кількість місць обмежена, для вступу необхідно скласти вступний іспит. У деяких школах є інтернати, але більшість пропонує лише денні заняття. Вартість навчання коливається від 18 000 євро до 28 500 євро на рік.


Мова навчання, наявність інтеграційних класів


Італійська.  

Останніми роками італійські державні школи доклали великих зусиль для інтеграції дітей-іноземців і забезпечили інтенсивні уроки італійської мови, додаткові заняття та культурні заходи.


Віза, візові питання


У зв'язку з військовою агресією Росії проти України, уряди країн ЄС, Грузії, Канади та США надають українцям програми захисту від війни. Українці, які шукають прихистку від війни на території цих країн, отримають дозвіл на проживання та працевлаштування, діти можливість продовжувати навчання в місцевих школах.

Якщо Ви маєте намір поїхати до Італії не по програмі захисту від війни, тоді для навчання потрібна студентська віза. Докладніше за посиланням: https://studyinitaly.esteri.it/en/visa


Важливі посилання


bottom of page