top of page
Нiмеччина

Нiмеччина

Умови по оплаті


У 2014 році у Німеччини скасували плату за навчання для студентів у всіх державних німецьких університетах. Це означає, що в зараз як вітчизняні, так і міжнародні студенти в державних університетах Німеччини можуть навчатися безкоштовно, лише за невелику плату для покриття адміністративних та інших витрат за семестр. 


Вам потрібно лише сплатити невелику плату за семестровий внесок: цей платіж різниться між вищими навчальними закладами й становить від 100 до 350 євро. У багатьох вищих навчальних закладах він також включає семестровий квиток, що дозволяє користуватися громадським транспортом регіону. 


Більшість студентів у Німеччині навчаються у державних університетах. Лише 5,5% навчаються в приватних університетах.  Загальна вартість навчального року в німецькому приватному університеті обійдеться вам від 2000 євро до приблизно 20 000 євро та може сягати 26 000 євро на рік для ступеня бакалавра та 40 000 євро на рік для магістра. Програми з інженерії та бізнесу та менеджменту є найдорожчими.


Умови вступу для українців


Кандидати з країн, що не входять до ЄС, повинні мати документ про закінчення школи у своїй країні, який відповідає німецькому атестату зрілості Abitur і дозволяє власнику отримати вищу освіту у своїй країні.  Якщо ваш документ здобуття освіти відповідає німецькому Abitur, ви можете подати заяву безпосередньо до німецького вищого навчального закладу за умови, що ви володієте задовільними знаннями німецької мови.  

Можуть висуватися і інші вимоги, напр., певний середній бал атестата (Numerus clausus). Дізнайтеся про це у вибраному Вами виші.


Український атестат про закінчення середньої школи не відповідає німецькому Abitur, і потребує 2 або 3-х семестрів додаткового навчання в ВНЗ України. Альтернативно можна пройти однорічний підготовчий курс у Німеччині, відомий як Studienkolleg.  За посиланням можна самостійно перевірити, чи визнається ваш документ про середню освіту у Німеччині для вступу до вищої освіти. https://www.daad.de/en/study-and-research-in-germany/plan-your-studies/admission-database/?ad-layer=5&ad-layerId=617  


Деякі університети також вимагають тест на здібності, відомий як TestAS, який є спеціально розробленим для іноземних студентів з країн, що не входять до ЄС.  


Типи віз, візові питання


Українцям з біометричними паспортами не потрібна віза для в’їзду в Німеччину, але для навчання у вищому навчальному закладі потрібна студентська віза та дозвіл на проживання. Інформацію про поточні візові вимоги можна отримати на вебсайті Федерального міністерства закордонних справ. 

https://visa.diplo.de/en/index.html#/vib/infoseite?infoseiteUrl=visum_studium_mit_zulassung    


Студентська віза видається, якщо ви вступили до вищого навчального закладу або на підготовчий курс.  Ви повинні мати медичну страховку, продемонструвати задовільні знання німецької мови та довести, що ви зможете самостійно фінансувати свої витрати на проживання під час навчання. З січня 2021 року ця сума складає щонайменше 10,332 euros на рік. (Вимагається відкриття особового типу  банківського рахунку для іноземних студентів). 


Студентська Віза дає право на навчання в Німеччині протягом одного року та ії необхідно продовжувати щороку. Докладніше :

https://www.study-in-germany.de/en/plan-your-studies/requirements/proof-of-financing/


Тривалість навчання


Для отримання ступеня бакалавру потрібно навчатися від 6 до 8 семестрів. Додаткові 2-4 семестри дають право на отримання ступеня магістра.


Мова навчання


Німецька, Англійська


Вимоги до мови також є серед критеріїв вступу до університету. Якщо ваша освітня програма повністю німецькою, то вам потрібно буде надати підтвердження володіння німецькою мовою, наприклад, потрібно складати іспит "Німецький мовний іспит для допуску до навчання у вищих навчальних закладах (DSH) або ТестДаФ (TestDaF). 


Крім того, якщо ваш курс викладається англійською мовою, вам потрібно буде надати бали IELTS або TOEFL. 


Умови по стипендіях, посилання


Хоча у Німеччині відсутня плата за навчання в державних вишах, вартість проживання, яка за підрахунками становить близько 853 євро на місяць, може виявитися проблемою для іноземних студентів. Існують програми, які пропонують студентам можливість подати заявку на фінансову підтримку у вигляді стипендії. Нижче ми перерахували доступні стипендії для іноземних студентів у Німеччині, які можуть бути вам корисними.   


1. Стипендіальні програми DAAD.

DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) або Німецька служба академічних обмінів — це спільна організація вищих навчальних закладів Німеччини, відповідальна за сприяння міжнародним академічним відносинам. Якщо ви перевірите базу даних DAAD https://www2.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/en/21148-scholarship-database/, ви знайдете список усіх доступних стипендій, а також численні програми, які пропонують різні установи.  


2. Стипендії фонду Генріха Бьолля в Німеччині.

Фонд Генріха Бьолля надає приблизно 1200 стипендій на рік амбітним студентам, аспірантам та докторантам усіх предметів і національностей. Ці студенти мають навчатися в державних або визнаних державою університетах Німеччини. Очікується, що отримані стипендії мають видатну академічну успішність і будуть політично та соціально заангажовані, демонструючи при цьому інтерес до таких цінностей, як екологія, стійкість, демократія, права людини, самовизначення, а також справедливість.  Студенти, які не є членами ЄС, під час навчання в магістратурі отримають 850 євро на місяць, на додаток до індивідуальних надбавок (можлива плата за навчання).  


3. Національна стипендіальна програма DeutschlandStipendium.

Deutschlandstipendium пропонує фінансову підтримку амбіційним та видатним студентам з усіх куточків світу. Він підтримує студентів усіх університетів Німеччини, які беруть участь у програмі, без урахування чиїсь національності, особистого чи батьківського доходу. Докладніше https://www.studying-in-germany.org/scholarships/  


Цього року багато стипендій пропонуються спеціально для студентів з України. https://scholarship-positions.com/full-scholarships-for-new-ukrainian-students-in-germany/2022/06/25/ 

https://www.scholarshipsads.com/search/scholarships-for-ukrainian-students-in-germany-degree-bachelor/


Важливі посилання


https://www.study-in-germany.de/en/

https://www.hochschulkompass.de/en/degree-programmes.html

https://www.auswaertiges-amt.de/en

https://www.daad.de/en/study-and-research-in-germany/plan-your-studies/requirements/

bottom of page