top of page
Польща

Польща

Умови по оплаті


Державна освіта польською мовою для українців з отриманим PESEL з приставкою UKR у деяких закладах є безкоштовною. Якщо ви маєте статус біженця, користуєтесь тимчасовим або додатковим захистом на території Республіки Польща, маєте Карту поляка, є чоловіком/дружиною, родичем по висхідній або низхідній лінїї громадянина Республіки Польща, який проживає на території РП - ви звільняєтеся від плати за навчання на денній формі навчання польською мовою у державних ВНЗ, які знаходяться під наглядом Міністерства освіти  науки. 


Умови вступу для українців


1. Мінімальний рівень володіння мовою В1.

2. В деяких ВНЗ потрібен результат ЗНО.

3. Проходження співбесіди.

4. Мотиваційний лист


Віза, візові питання


Необхідно мати студентську візу.


Який потрібен атестат?


Для вступу потрібен атестат середньої освіти, в деяких випадках потрібен додаток до атестата, а також результати ЗНО, проходження співбесіди


Тривалість навчання


  • Бакалавр мистецтв - 3 роки (6 семестрів) 

  • Бакалавр наук - 3,5 роки (7-8 семестрів) 

  • Магістр - 1,5 - 2 роки (3-4 семестри) 

  • Магістерський ступінь тривалого циклу (для медичних спеціальностей, психології та права) триває 5-6 років (10-12 семестрів) 

  • Аспірантура - 1 - 1,5 роки (1-2 семестри) 


Існує досить поширена бездипломна програма «Zerówka» – 9-місячний підготовчий курс для майбутніх студентів. Включає заняття з польської мови та кількох інших предметів. Після закінчення курсу учасники отримують сертифікат, що підтверджує рівень володіння польською мовою.


Мова навчання


Польська, англійська.


Умови по стипендіях


Якщо ви маєте статус біженця, користуєтесь тимчасовим або додатковим захистом на території Польщі, маєте Карту поляка, є чоловіком/дружиною, родичем по висхідній або низхідній лінії громадянина Польщі, який проживає на її території, то також можете подати заяву на отримання соціальної стипендії  студентського кредиту.  Більше інформації про освіту у Польщі https://nawa.gov.pl/ukraina


Міністерство науки та вищої освіти Республіки Польща повідомляє, що разом з українською стороною інтенсивно працює над детальними правилами нової стипендіальної програми для громадян України.  В даний час розробляються критерії відбору для кандидатів, на підставі яких здійснюватиметься набір для першої групи учасників - студентів з районів охоплених бойовими діями з Луганської та Донецької областей та Криму. Інформація для тих, хто зацікавлений в участі в Програмі буде регулярно публікована на сайті Міністерства,  а також на сайті присвяченому іноземцям, що навчаються у Польщі www.go-poland.pl.


Важливі посилання


bottom of page