top of page
Швейцарiя

Швейцарiя

Умови по оплаті


Є три різні типи університетів у Швейцарії:

  • університети;

  • університети прикладних наук і мистецтв; 

  • університети педагогічної освіти. 


На офіційному порталі Швейцарії для іноземних кандидатів і студентів доступний список університетів Швейцарії

https://www.studyinswitzerland.plus/list-swiss-universities/.


Плата за навчання у вищих навчальних закладах Швейцарії залежить від вашого статусу громадянина, університету, рівня навчання та дисципліни. Щоб отримати більш детальну інформацію про вартість навчання, зверніться безпосередньо до обраного вами університету. Для державних університетів ціни на програму бакалавра можуть починатися від 5 000 до 24 000 швейцарських франків за семестр.

Офіційний портал для іноземних кандидатів і студентів

https://www.studyinswitzerland.plus/.


Умови вступу для українців


Якщо Ви збираєтеся реєструватися для вступу до швейцарського університету, спочатку перегляньте офіційну базу даних на https://www.studyprogrammes.ch/en/start. Оберіть тип університету, мову навчання, рівень і напрямок навчання. Наступним кроком потрібно перевірити вимоги для вступу.


У Швейцарії немає централізованої процедури вступу. Кожен університет є автономним та встановлює власні критерії прийому. Тому для отримання конкретної інформації ви повинні звернутися безпосередньо до приймальної комісії обраного вами університету.  


Загальна інформація про вступ до університетів: 

Основною вимогою вступу на бакалавра є атестат про закінчення середньої школи, який вважається еквівалентним Swiss Matura.

Перейдіть до https://www.swissuniversities.ch/en/service/recognition/swiss-enic, щоб перевірити, чи прийнято ваш документ про освіту. 


Головною вимогою вступу на магістерську програму є ступінь бакалавра акредитованого університету в певній галузі навчання. 


Університети Швейцарії перераховані тут: 

https://www.studyinswitzerland.plus/list-swiss-universities/.


Який потрібен атестат


Усі бакалаврські програми відкриті для студентів, які мають дійсний диплом про повну середню освіту, швейцарський атестат зрілості Swiss Matura або іноземний ступінь, який вважається еквівалентним.  Перевірити, чи приймається ваш документ про освіту для вступу, можна за посиланням https://www.swissuniversities.ch/en/service/recognition/swiss-enic.


Типи віз, візові питання


Для навчання у Швейцарії іноземні студенти повинні отримати студентську візу та дозвіл на проживання. 


Актуальна інформація для громадян України доступна на сторінці Державного секретаріату з питань міграції SEM https://www.sem.admin.ch/sem/en/home/asyl/ukraine/ukraine-ukr.html.


Тривалість навчання


Система ступенів Швейцарії повністю відповідає європейському стандарту. 

Бакалавр: три роки денного навчання (180 кредитів ECTS).  

Магістр: 1,5–2 роки денного навчання (90 або 120 кредитів)  


Швейцарія, як і всі інші європейські країни, використовує «Європейську систему трансферу та накопичення кредитів» (ECTS). Він призначений для нарахування кредитних балів відповідно до досягнень результатів навчання. Простіше кажучи: щоб отримати ступінь, ви повинні набрати всі обов’язкові кредитні бали!  Система кредитних балів ECTS дозволяє студентам легко визнавати їхні досягнення в інших країнах; це також забезпечує певний ступінь порівнянності між дипломами європейського рівня.  Один кредитний бал ECTS становить у середньому від 25 до 30 годин (навчання). 60 кредитів призначаються на один рік денного навчання.


Мова навчання


У Швейцарії є університети в усіх чотирьох мовних регіонах. Однак більшість із них у німецькомовній та франкомовній частинах. Навчання ведеться англійською, німецькою, французькою чи італійською або змішано з національною/англійською мовами.


Умови по стипендіях, посилання


Найпопулярніші стипендії, які ви можете знайти у Швейцарії:  


Важливі лінки


bottom of page