top of page
Шотландiя

Шотландiя

Умови по оплаті


Українцям, як міжнародним студентам,  доведеться сплачувати за навчання як на курсах бакалаврату, так і на аспірантурі.  Плата за навчання залежить від університету, в якому ви хочете навчатися, і курсу, який ви хочете вивчати. Ступені з гуманітарних і соціальних наук, як правило, коштують найменше, а ступені, пов’язані з лабораторною чи клінічною роботою, коштують дорожче. Щоб знайти вартість навчання для окремих курсів, скористайтеся інструментом https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/courses


Умови вступу для українців


Усі університети Шотландії є державними університетами та фінансуються урядом Шотландії. Подати заявку на отримання ступеня бакалавра у Великобританії дуже просто. Вам не потрібно зв’язуватися з великою кількістю університетів – ви можете подати заявку на до п’яти курсів одночасно через  приймальний центр університетів і коледжів  також відомий як UCAS https://www.ucas.com/ за невелику адміністративну плату, а UCAS займається всім іншим. 


Ось як це працює: 

Спочатку перейдіть на вебсайт UCAS https://www.ucas.com/, де ви можете заповнити форму заявки. Потім напишіть особисту заяву. Це ваш шанс виділитися з натовпу, пояснюючи, чому ви зацікавлені в курсі, які у вас є навички, які роблять вас придатними, а також свій життєвий досвід і досягнення. Вам також можливо знадобиться письмова рекомендація від когось, хто може підтвердити вашу здатність проходити курс, наприклад, репетитора або одного з ваших шкільних учителів. 


Важливо знати. 

Університети Великої Британії використовують так звані «клірингові» системи, спеціально розроблені для підбору вільних місць в університетах до абітурієнтів, які їм підходять.  


Що таке кліринг? Кліринг — це система, яка використовується UCAS та університетами Великобританії наприкінці навчального року для заповнення місць на курсах, які не були зайняті. 

Як працює кліринг? Будь-які курси, на яких ще є вільні місця, перераховані на вебсайті UCAS. Коли ви знайшли те, що вам підходить, вам потрібно подати заявку, щоб дізнатися, чи запропонують вам місце в університеті чи коледжі.  Зареєструвавшись, ви можете неофіційно обдзвонювати університети, але для офіційної подачі заявки вам знадобиться номер акаунту в Clearing системі. (Ви можете подати заявку лише на одне місце одночасно.)  


Ви матимете право на кліринг, якщо:  

  • Ви не отримали жодної пропозиції 

  • Ви не прийняли жодної з отриманих вами пропозицій 

  • Ви не відповіли вчасно на свої пропозиції 

  • Ви подаєте заявку після 30 червня 

  • Ваші оцінки занадто низькі для ваших пропозицій


З 5 липня по 19 жовтня року ви можете подати заявку на курс через кліринг, якщо у вас ще немає пропозиції від університету чи коледжу, і на курс ще є місця. Коли почнеться очищення, ви можете почати пошук курсів за допомогою онлайн-пошуку. Коли ви знайшли потрібний вам курс, вам слід зателефонувати безпосередньо в університет, щоб перевірити, що в них ще є вільні місця, і ще раз перевірити, чи відповідаєте ви вимогам для вступу. Якщо вони пропонують вам місце, і ви хочете його прийняти, просто дотримуйтеся онлайн-процесу на вебсайті UCAS.   

https://www.ucas.com/undergraduate/results-confirmation-and-clearing/what-clearing


Який потрібен атестат


Кваліфікації (документи, підтверджуючі рівень знань) необхідні для проходження курсів, часто вказуються як кваліфікації Великобританії. Якщо у вимогах до вступу не вказано вашу кваліфікацію, перегляньте вебсайт ВНЗ або зв’яжіться з ним. Багато ВНЗ приймають альтернативні еквівалентні кваліфікації.  Ви можете отримати звіт про порівняння вашої кваліфікації з еквівалентами у Великобританії в UK ENIC (Національний інформаційний центр Великобританії). https://enic.org.uk/Qualifications/SOC/Default.aspx


Типи віз, візові питання


Для навчання в Шотландії громадянам України потрібна віза. Уряд Сполученого Королівства керує візами та імміграцією в Шотландії. Актуальна інформація про візові вимоги та інформацію про те, як подати заявку на отримання візи. https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration


Тривалість навчання


На відміну від решти Великобританії, отримання більшості шотландських ступенів займає чотири роки.


Мова навчання


Англійська


Більшість університетів Шотландії приймають сертифікати з англійської мови від таких тестувальних центрів:  

  • INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS)  

  • CAMBRIDGE CERTIFICATE OF ADVANCED ENGLISH (CAMBRIDGE CAE)  

  • CAMBRIDGE CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH (CAMBRIDGE CPE)  

  • TOEFL IBT  INTERNATIONAL GENERAL CERTIFICATE OF SECONDARY EDUCATION (IGCSE)  PEARSON TEST OF ENGLISH (PTE ACADEMIC) 


Умови по стипендіях, посилання


Якщо ви плануєте навчатися в Шотландії та шукаєте трохи додаткової фінансової допомоги, вам слід знати, що пропонується широкий спектр стипендій, які підходять для всіх варіантів навчання.  Якщо ви знаєте, де б хотіли навчатися, найкраще шукати це на вебсайті навчального закладу. 


В іншому випадку ви можете шукати стипендії на вебсайті Study UK https://study-uk.britishcouncil.org/. Ви також можете зв’язатися з місцевим офісом Британської Ради https://www.britishcouncil.org/, щоб дізнатися про пропозиції для студентів щодо навчання у Великобританії.  Крім того, існують дві національні програми, якими керують уряди Великобританії та Шотландії: Chevening та Saltire Scholarships 

https://www.scotland.org/study/scholarships 


14 квітня 2022 уряд Шотландії оголосив про безкоштовне навчання та підтримку вартості проживання в розмірі до 8100 фунтів стерлінгів на рік у формі стипендій і позик для студентів з України, які розпочинають свої програми навчання у 2022-2023 роках. 

https://www.studentinformation.gov.scot/students/higher-education/support-for-ukrainian-students  


Окремі Університети пропонують власні програми підтримку українських студентів. https://www.ed.ac.uk/university-of-sanctuary/ukraine


Важливі посиланняbottom of page