top of page
Нідерланди

Нідерланди

Державна система шкільної освіти


У Нідерландах освіта є обов’язковою для дітей віком від 5 до 16 років. Початкова освіта призначена для дітей у віці від 4 до 12 років і є обов'язковою для дітей віком від 5 років. Більшість початкових шкіл все ще викладають голландською мовою, але є деякі двомовні початкові школи. 


У цих школах діти навчаються англійською мовою від 30% до 50% дня, починаючи з 4 років. З’являється все більше двомовних середніх шкіл. У цих школах принаймні 50% предметів викладаються англійською мовою. Діти розмовляють англійською, наприклад, на уроках географії чи історії, або під час фізкультури. Приблизно половина навчальних предметів викладається голландською мовою.  Школи дотримуються голландської навчальної програми, і діти повинні здавати голландські іспити по закінченню школи.  У Нідерландах батьки не платять за початкову та середню освіту, але школи можуть вимагати від батьків добровільного внеску на витрати на позакласні заходи. Батьки також оплачують позашкільний догляд та нагляд в обідній час. Школи можуть попросити батьків сплатити добровільний внесок на такі предмети, як: пришкільні табори; екскурсії; культурна діяльність. Батьки вирішують, чи бажають вони брати участь у цих заходах і чи готові вони сплачувати внесок.


Інформація для українців 2022


Діти з України мають право на освіту в Нідерландах. Батьки реєструють дитину в місцевій школі.  Коли батьки реєструють свою дитину, школа разом з батьками розглядає можливі варіанти. Це може включати спеціальні інтеграційні класи для новачків у школі, які мають досвід допомоги дітям-біженцям. Муніципальна влада допомагає батькам, які перебувають у пунктах тимчасового прийому, знайти школу для дітей. Батьки можуть вільно зареєструвати свою дитину до обраної ними школи. https://www.government.nl/topics/reception-of-refugees-from-ukraine/education


Як  обрати школу?


Більшість голландських дітей ходять до початкової школи, а потім до середньої школи, розташованої по сусідству, тому вони можуть дістатися до школи пішки або на велосипеді. У більшості муніципалітетів ви можете вибрати школу самостійно, але в Амстердамі, наприклад, є шкільні округи. Це означає, що вашим дітям дозволено відвідувати школу лише в тому районі, де ви проживаєте. Якщо ви можете зробити вибір самостійно, добре знати, що в Нідерландах є багато різних типів початкових шкіл, у тому числі Jenaplan і школи Монтессорі. На сайті www.scholenopdekaart.nl ви можете знайти всі школи у вашому новому районі.  В деяких містах або районах так багато дітей, що дітей доводиться записувати в список очікування.


Список документів


Щоб зарахувати дитину до школи, вам знадобиться:  

  • Burgerservicenummer вашої дитини – BSN (номер громадянської служби); 

  • свідоцтво про народження або документ, що посвідчує особу вашої дитини.


Особливості приватних шкіл


На всіх рівнях системи освіти існують як державні, так і приватні заклади; приватні установи здебільшого базуються на релігійних чи ідеологічних принципах. За конституцією держава забезпечує рівне фінансування як державних, так і приватних шкіл. Щоб мати право на державне фінансування, школи мають серед іншого відповідати встановленим законодавством вимогам щодо мінімальної кількості учнів та кількості аудиторних годин. Деякі міжнародні школи частково фінансуються урядом, а інші є приватними. Для субсидованої міжнародної школи річна плата становить від 3 600 до 6 000 євро, тоді як плата за приватні школи становить від 12 000 до 24 000 євро.


Мова навчання, наявність інтеграційних класів


Навчання ведеться голландською, але все більше шкіл викладають англійською.


Віза, візові питання


У зв'язку з військовою агресією Росії проти України, уряди країн ЄС, Грузії, Канади та США  надають українцям програми захисту від війни. Українці, які шукають прихистку від війни на території цих країн, отримають дозвіл на проживання та працевлаштування, діти можливість продовжувати навчання в місцевих школах.


Якщо Ви маєте намір поїхати до Нілерландія не по програмі захисту від війни та маєте намір залишатися в Нідерландах на період довше ніж 90 днів, ви повинні отримати дозвіл на тимчасове проживання (MVV), який також неофіційно називають „довгостроковою візою”. Для отримання цього дозволу ви можете подати заявку до Імміграційної служби Нідерландів (IND). Важливо подати заявку принаймні за 3 (три) місяці до запланованого перебування в Нідерландах. Більше інформації про подання документів на довгострокову візу (MVV) для жителів України. https://www.netherlandsworldwide.nl/visa-the-netherlands/mvv-long-stay/apply-ukraine


Важливі почилання


bottom of page