top of page
  • Фото автораBot

Швеція

Оновлено: 8 груд. 2023 р.

Швеція входить до числа світових лідерів у сфері вищої освіти. І незважаючи на відносно невелике населення (близько 10 мільйонів), тут розташовані одні з найкращих університетів світу.Актуальні стипендії


Щоб студенти, з країн за межами ЕС, які не можуть заплатити за навчання, могли навчатися у Швеції, уряд Швеції виділив ресурси для стипендіальної програми. Гранти за цією програмою спрямовані на висококваліфікованих студентів та призначені для покриття плати за навчання і надаються через Шведську раду з вищої освіти університетам і університетським коледжам, які вже надають гранти студентам.

Крім того, на офіційному ресурсі вищої освіти Швеції пропонується багато інших стипендіальних програм.

Умови по оплаті


Вища освіта у Швеції фінансується в основному за рахунок податкових надходжень. Навчання у ВНЗ Швеції повністю субсидується (є безкоштовним) для громадян ЄС та тих, хто має постійний дозвіл на проживання у Швеції. Українцям, доводиться сплачувати плату за навчання, яка зазвичай коливається від 80 000 до 140 000 шведських крон на рік.


* Якщо ви виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, ви можете шукати захисту та проживання відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист і отримати дозвіл на тимчасове проживання у Швеції. Маючи дозвіл на проживання, ви можете подавати документи та навчатися у Швеції без сплати плати за навчання.

Умови вступу для українців


У Швеції є два основних типи вищих навчальних закладів: університети та університетські коледжі. Обидва надають можливість отримати ступені бакалавра та магістра.


На відміну від багатьох країн, Швеція надає своїм іноземним студентам право працювати у Швеції під час навчання. Модель навчання, яка застосовується у шведських університетах і університетських коледжах, базується на гаслі «свобода з відповідальністю». Значна частина навчального процесу відбувається поза аудиторією, при цьому студенти в основному навчаються самостійно або в групах.


Очікується, що студенти у Швеції візьмуть на себе повну відповідальність за своє навчання. Якщо вас цікавить навчання у Швеції почніть з відвідування вебсайту Шведського інституту для навчання у Швеції – Studyinsweden.se. Коли ви будете готові подати заявку на вступ, скористайтесь сайтом universityadmissions.se, щоб отримати інструкції та подати необхідні документи.


Який потрібен атестат?


Наступні атестати про середню освіту відповідають загальним критеріям:

  • Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти

  • Атестат про повну загальну середню освіту та підсумкові оцінки, включаючи державний випускний екзамен

  • Диплом квалiфiкованого робiтника / Диплом молодшого спецiалiста

  • Додаток до Диплома

Типи віз, візові питання


Для перебування у Швеції терміном до 3-х місяців українцям з біометричними паспортами віза не потрібна віза. Для того, щоб переїхати до Швеції навчатися на термін до одного року, вам потрібно буде подати заяву на дозвіл на проживання. Але спочатку ви повинні бути прийняті на денну форму навчання в акредитованому університеті Швеції та сплатити свій перший внесок за навчання.


Процес подання заяви на отримання дозволу на проживання може тривати кілька місяців, тому починати варто завчасно, одразу після сплати першого внеску за навчання.

Документи для отримання дозволу на проживання включають:

  • копії вашого паспорта та листа про вступ

  • медична страховка

  • підтвердження того, що ви можете фінансово забезпечувати себе під час навчання у Швеції.

Якщо ви збираєтеся залишитися у Швеції більше одного року, ви, як правило, зобов’язані зареєструватися в Реєстрі населення Швеції та отримати свій персональний ідентифікаційний номер.


Тривалість навчання


Для здобуття ступеня бакалавра у Швеції зазвичай потрібно щонайменше три роки денного навчання, однак існують варіанти гнучкого планування, які включають неповний робочий день та онлайн-навчання. Програма для отримання ступеня магістра у Швеції може бути однорічною або дворічною.


Мова навчання


Шведська, Англійська.

Вимоги до рівня англ. мови: IELTS Academic/IELTS UKVI.

Зверніть увагу, що IELTS General Training або IELTS Indicator не визнається.


Важливі посилання


803 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Естонія

Австрiя

Comments


bottom of page