top of page
  • Фото автораBot

Австрія

Оновлено: 7 груд. 2023 р.

Шкільне навчання в Австрії є обов’язковим протягом дев’яти років. Після цього всі молоді люди повинні або продовжити шкільну освіту, або пройти професійну підготовку.Державна система шкільної освіти


Шкільне навчання в Австрії є обов’язковим протягом дев’яти років (з шести до 15 років, з першого по дев’ятий клас). Після цього всі молоді люди повинні або продовжити шкільну освіту, або пройти професійну підготовку (Lehre) до 18 років, відповідно до успішного завершення наступного рівня освіти.


Перші чотири роки обов'язкової освіти завершуються в початкових школах (Volksschule або Grundschule). З десяти років діти можуть відвідувати:

  • або неповну середню школу;

  • або середню школу (Hauptschule, або Kooperative Mittelschule);

  • або в певних провінціях, напр. Відень, «нова середня школа» (Neue Mittelschule);

  • або нижчі класи вищої загальної середньої школи (allgemeinbildende höhere Schule (AHS).

Існують також спеціальні школи для дітей-інвалідів або дітей з особливими освітніми потребами (наприклад, із серйозними труднощами у навчанні тощо) протягом перших восьми-дев’яти років шкільної освіти та спеціальні педагогічні центри (Sonderpädagogisches Zentrum). Однак у багатьох випадках ці діти також навчаються разом з іншими в стандартних школах в «інтеграційних класах».


Інформація для українців 2023


Федеральний уряд Австрії висловлює свою повну солідарність з усім українським населенням. Федеральне міністерство освіти, науки та досліджень (BMBWF) запускає ініціативи в багатьох сферах, і вони спрямовані на те, щоб безпосередньо допомогти постраждалим на кількох рівнях. Детальна інформація по навчанню та підтримці українців тут.


Як обрати школу?


Процес подачі документів до державних шкіл в Австрії відрізняється залежно від типу школи, до якої ви хочете піти. Загалом, Ви вибираєте школу у своєму районі та подаєте заявку безпосередньо до неї. Як правило, Вам потрібно буде пройти особисту співбесіду. Для більш популярних державних середніх шкіл часто є списки очікування.


Список документів


При подачі заявки вам потрібно буде надати певні документи, такі як:

  • фото;

  • копія паспорта;

  • попередні оцінки;

  • рекомендації вчителя.


Особливості приватних шкіл


Плата за державні школи не стягується. Приватні школи в Австрії складають близько 8% від загальної кількості. Більшість офіційно дозволених приватних шкіл є конфесійними. Крім того, є деякі школи, які навчають за певною системою. Приватні школи є платними.


Мова навчання, наявність інтеграційних класів


В усіх державних школах Австрії навчання ведеться німецькою мовою.


Віза, візові питання


У зв'язку з військовою агресією Росії проти України, уряди країн ЄС, Грузії, Канади та США надають українцям програми захисту від війни. Українці, які шукають прихистку від війни на території цих країн, отримають дозвіл на проживання та працевлаштування, діти можливість продовжувати навчання в місцевих школах.


Якщо Ви маєте намір поїхати навчатися до Австрії не по програмі захисту війни, потрібна довгострокова віза. Якщо Ви плануєте залишатися на території Австрії довше (більше ніж 90 днів протягом 6 місяців), Вам необхідно подавати документи на довгострокову національну візу типу D. Будь ласка, зверніть увагу, що візові центри не приймають студентів, які мають намір навчатися в Австрії. Якщо Ви бажаєте подати документи на студентську категорію візу, Вам необхідно звернутися до Посольства Австрії у Києві.


Важливі посилання


106 переглядів1 коментар

Останні пости

Дивитися всі

1 Kommentar


Nataly Bolshakova
Nataly Bolshakova
23. Sept. 2022

дуже корисна інформація! дякую!

Gefällt mir
bottom of page